Deju skolotāja Stella Upaciere

Stella par sevi saka :

              "Četru gadu vecumā lūdzu vecākiem, lai aizved mani uz baletskolu. Aleksandra Barinova baleta studijā iepazinos ar dejas un baleta pasauli. Sākumskolā sāku gatavoties uzņemšanai Rīgas Horeogrāfijas skolā, kurā mācījos līdz vidusskolai. Horeogrāfijas skolas laikā, iespēja piedalīties Latvijas Nacionālās operas (LV) un Gregory Hancock Dance Theatre (ASV) izrādēs man radīja vīziju, ar ko vēlos saistīt savu dzīvi un nodarbošanos.

            Pirms desmit gadiem seno deju pētniece Guna Ezermale mani iepazīstināja ar baroka dejām un palīdzēja sākt burtot šajā greznajā un graciozajā dejas valodā. Burtus vārdos un līnijās savilkt mācījos pie seno deju un skatuves mākslas zinātājas Jane Gingell. Kopā ar deju partneri Jāni Bautru mums ir izveidojusies lieliska sadarbība ar baroka orķestri un kori diriģenta Māra Kupča vadībā. Jau vairākus gadus kopā veidojam senās mūzikas un dejas koncertu programmas un izrādes Latvijas skaistākājās zāles - Rundāles pilī, Vāgnerzālē, Mazā Ģildē, u.c. (Video ieskatam)

            Pēc vidusskolas absolvēšanas gadu mācījos Latvijas Kultūras akadēmijā, kurā iepazinos ar pasaules skatuves, teātra, mākslas un kultūras vēsturi. 

Esmu ieguvusi bakalaura grādu ritmikas un dejas pedagoģijā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā, patstāvīgi iestudējot baroka operas un dejas izrādi “Akteons”. Izrādes iestudēšanas laikā guvu lielisku pieredzi, mācot baroka dejas Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēknēm, veidojot izrādes režiju, horeogrāfiju, strādājot ar profesionāliem mūziķiem, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentiem un padagogiem, veidojot vizuālo noformējumu un veicot visus organizatora pienākumus. 
Bērnu dejas teorija apgūta RPIVA. Vadu deju nodarbības bērniem kopš 2012. gada septembra.

         Man patīk pētīt dejas vēsturi un attīstību atšķirīgās kultūrās, deju stilos, tāpēc apmeklēju visdažādākās meistarklases laikmetīgā, tautas un vēsturiskā dejā gan Latvijā, gan ārzemēs."

 .